Hakkımızda

Hicri Ercili Hakkında

Kimyasal madde taşımacılığı, yedek parça satışı ve petrol ofisi akaryakıt satış istasyonları ile başlayan büyüme süreci, 2000'li yıllarda öncelik sülfürik asit olmak üzere diğer kimyasal maddelerin ithalatı ile hızlanmış, bugünkü gelişimin temelini oluşturmuştur. Halen HİCRİ ERCİLİ kara ve kimyasal paslanmaz deniz tankerleri ile yurt içi ve yurt dışı taşımacılık faaliyetlerini başarıyla yürütmektedir.

600.000 ton kimyevi madde stoklama, gümrükleme kapasitesi olan şirketin, 500+ ADR'li kara tankeri filosu ile yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine ürün ve hizmet sağlamaya devam etmektedir.Türkiye'nin en büyük Alüminyum Sülfat üreticisi olan Hicri Ercili 1.000.000 ton kapasiteli 2 adet üretim tesisi ile tek tesiste bu kapasiteye ulaşan ve üretim gerçekleştiren firmadır.

HİCRİ  ERCİLİ kendi araçlarının ihtiyacı  ile  müşteri talepleri doğrultusunda Türkiye'de ilk kez TSE onaylı ADR'li Sülfürik Asit ve Amonyak tankı üretimine sahip firmadır.

Kimyasal madde taşımacılığındaki başarılı deneyimini deniz taşımacılığına taşıyan HİCRİ ERCİLİ 2010 yılından bu yana AYŞENAZ, KAPIDAĞ, BANDIRMA, ERDEK, TATLISU, HİCRİ KAAN ve LİVATYA adlı gemilerden oluşan bir gemi filosu inşa etmeye devam etmektedir. Ayrıca Yalova Altınova'da 42.000 m²'de kurulu tesisi ile yeni gemi inşa, tadilat ve bakım onarım faaliyetlerin sürdürmektedir.

 Hicri Ercili Soğuk Hava Depolama Tesisleri, toplam 135.000 m² lik bir alanda, 85.000 m² lik kapalı alanda soğutma yapan Türkiye ve Balkan Bölgesinin en büyük soğuk hava deposu tesisidir.

Hicri Ercili Grup Şirketleri Bandırma merkez olmak üzere,  (Çorlu, İzmit, Yalova, Mersin, Adana, Osmaniye, İstanbul, Amsterdam/HOLLANDA, Chicago/ABD, Sofya/BULGARİSTAN)  11 lokasyonda kaynaklarını verimli kullanarak ve kendi faaliyetleri ile sağladığı ‘’organik büyüme’’sine devam ediyor.