Yumurtalık Serbest Bölge

Yumurtalık Serbest Bölge Yatırımları

Türkiye'nin en stratejik bölgelerinden biri olan Adana Yumurtalık Serbest Bölgesinde 20.04.2020 tarihinde faaliyetlerimiz başlanmıştır.

9 adet 1850 m3 paslanmaz tank, 8 adet 6200 m3 karbon çelik tank ve 21 adet 1850 m3 karbon çelik tankımız ile 100.000 m3’ün üzerinde kimyasal depolama kapasitemiz bulunmaktadır.

Tesis bitkisel yağ, kostik soda, asitler, solventler ve diğer kimyasalların depolanması için uygundur. Gereksinimlere göre; tanklarda izolasyon, ısıtma veya soğutma sistemi ve ex-proof tasarım uygulanabilmektedir. Ürünlerinizi en üst düzeyde çevre ve güvenlik standartlarına uygun olarak depolayarak zamanında kamyonlara yükleme hizmeti veriyoruz. Hicri Ercili sıvı kimyasal depolama terminali tüm transit ticaret tesisleri için uygundur.

Alüminyum Sülfat tesisimizde dünya standartlarında yüksek kalitede üretim yapılmaktadır. 140+ fazla ülkeye ihracat yapılan tesisimiz ile bölge istihdamına katkı sağlamaktadır.

Limanın yakınında bulunan Üretim Tesisimiz, Hammadde ve Nihai Ürünler için bize doğrudan İthalat ve İhracat kolaylığı sağlanmaktadır.

Hicri Ercili Adana Yumurtalık serbest bölgesi sıvı kimyasal depolama terminali, Süveyş kanalına sadece 565 mil uzaklıkta olup, müşteriler için değerli stratejik transit ticaret seçenekleri sunmaktadır.

Söz konusu bölge devlet tarafından Enerji Koridoru ilan edilmiş ve çok sayıda firma yeni Petrokimya tesisi yatırımlarına başlamıştır.

Kostik Soda, Stiren Monomer, Alkoller, Bitkisel Yağlar ve diğer temel kimyasalların depolanmasına uygun her biri 6200cbm kapasiteli 8 adet karbon çeliği depolama tankı ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

9 adet paslanmaz çelik depolama tankını 2023 Mart ayı sonunda tamamlayarak MEG, DEG, Asetik Asit, Fosforik Asit, Nitrik Asit, MPG depolamaya hazır hale getirdik. Her bir depolama tankı kapasitesi 1750 m3 olup, Toros Limanı ile de bağlantılıdır.

Paslanmaz Çelik Depolama Tankları. Her biri 1750 metreküp. Toplam 15.750 m3

Tüm depolama tankları izolasyonludur ve kış koşulları için ısıtma sistemine sahiptir.

Hicri Ercili'nin kimya endüstrisine hizmet vermek üzere 12 adet 2500 cbm karbon çeliği depolama tankı ve 15000 cbm amonyak depolama tankı için bir tevsi projesi bulunmaktadır.

Toros Limanı ile boru hattı bağlantıları