Ekonomik kalkınmanın yanı sıra toplumsal hayatın gelişiminde de öncülük rolünü ve bu alandaki desteğini sosyal sorumluluk anlayışıyla sürdürmektedir. Kurucusunun yaşamı boyunca savunduğu görüşler şirketin sosyal hizmetleri konusundaki temel ilke ve geleneğini oluşturmaktadır. 

Türkiye'nin geleceğine yatırım vizyonu çerçevesinde, ülke kalkınmasına ve topluma fayda sağlayan uzun vadeli ve sürdürülebilir projelerin içinde yer almayı temel sorumlulukları arasında tanımlamaktadır. 

Hicri Ercili sosyal sorumluluk kapsamındaki toplumsal hizmetlerini doğrudan veya kurum ya da kuruluşlar aracılığıyla yürütmektedir. 

Bu amaçla sosyal sorumluluk / toplumsal duyarlılık projelerinde dikkate aldığı temel amaçları önemser ;

-Amaç ve içerik olarak doğru projelerin hayata geçirilmesini,

-Sürdürülebilir olmasını,

- Toplumdaki ihtiyaçlar fark edilmeli ve doğru çözümlerle farkındalık oluşturulmasını hedefler.
 

Gerçekleşen / Devam Eden Projelerimiz :

1 - Hicri Ercili Bandırma Çocuk Evleri Sitesi

Proje Amacı : Korunmaya muhtaç çocuklar alanında toplu yaşanılan mekânlar yerine “Çocuk Evi” adı altında en çok 6-8 çocuğun barınıp yaşamlarını sürdürebileceği, temel gereksinimlerinin karşılanabileceği, güvenilir bir ortamda, toplu yaşamın getirdiği olumsuzlukları yaşamadan, geleceğe güvenle bakabilen, kendisini buna azami düzeyde hazırlayan ve gelecek kaygısını en aza indirgemiş arkadaşlık, komşuluk ve mahalle gibi kavramları doyasıya yaşayarak öğrenebilecek, toplumla iç içe ve toplumun gerçeklerini bilerek, ayakları üstüne basabilen bir gençlik yetiştirmektir.

Proje Kapsamı : 36 çocuk kapasiteli 3 blok ve 1 yönetim olmak üzere 4 bloktan 1500 m² alandaki spor alanları ve bahçesi düzenlenerek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na devredilmiştir.

Projeye Başlama ve Bitiş Tarihi : 2013 – 2015

2 - Hicri Ercili Bursa / Karacabey Dağkadı Mahallesi Camii ve Eklentileri

Proje Amacı : Camilerin toplumsal açıdan önemi vardır. Din eğitimi topluma din, dil, ahlak ve güzellik duygularını kazandırarak millete müşterek değer yargılarını geliştirmektir.

Proje Kapsamı : 400 kişilik cami ile şadırvan , gasilhane eklentisi

Projeye Başlama ve Bitiş Tarihi : 2014 – 2015

3 - Hicri Ercili Bandırma Özel Eğitim Uygulama  Okulu

Proje Amacı : Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin eğitim haklarından yararlanmalarını sağlamak için eğitim ihtiyaçları, yeterlilikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kapasitelerini en üst düzeyde kullanmaları, üst öğrenime, meslek hayatına ve toplumsal yaşama hazırlanmalarını sağlamaktır.

Proje Kapsamı :6240 m²’lik kapalı alanda 28 derslik , bireysel eğitim odaları , atölyeler , 150 kişilik çok amaçlı salon , jimnastik salonu , kütüphane , konferans salonu , teknoloji ve bilim odası , hobi ve sanat odası , müzik odası , yemekhane ve kantin

Projeye Başlama ve Bitiş Tarihi : 2020 – 2022

4 - Diğer Sosyal Sorumluluk Çalışmaları

4.1 Balıkesir Valiliği Projelerine ayni ve nakdi destek    

-Binek araç alımı

4.2 Bandırma Kaymakamlığı Projelerine ayni ve nakdi destek

 -  Sosyal yardımlaşma ve dayanışma

4.3 Bandırma Belediyesi Projelerine ayni ve nakdi destek

-  Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali Sponsorluğu

4.4 6 Şubat 2023'te, merkez üssü Gaziantep'in Şehitkamil ilçesi olan 7,8 M büyüklüğünde ve 9 saat sonrasında, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesi olan 7,5 M büyüklüğünde iki deprem için maddi ve manevi destek

- Yardım için Hicri Ercili personelleri gönderildi ve arama kurtarma çalışmalarına destek oldular.

- Temel ihtiyaç ürünlerinin yer aldığı tır'lar kaldırıldı ve AFAD ile organize bir şekilde deprem bölgelerine ulaşımı sağlandı.

- Deprem bölgesine destek amaçlı İş Makineleri ve Yardım Tırları gönderildi.