KURUMSAL | Hakkımızda

1970'li yıllarda şirketin kurucusu olan HİCRİ ERCİLİ'nin oto yedek parça ticareti ve kimyasal madde taşımacılığı ile başlayan ticari hayatı günümüzde ikinci nesil tarafından devralındığı noktadan alınıp faaliyetine daha güçlü olarak devam etmektedir. Kimyasal madde taşımacılığı, yedek parça satışı ve petrol ofisi akaryakıt satış istasyonları ile başlayan büyüme süreci, 2000'li yıllarda öncelik sülfürik asit olmak üzere diğer kimyasal maddelerin ithalatı ile hızlanmış, bugünkü gelişimin temelini oluşturmuştur. Halen HİCRİ ERCİLİ kendi öz malı kara ve kimyasal deniz tankerleri ile yurt içi ve yurt dışı taşımacılık faaliyetlerini başarıyla yürütmektedir. 

 

HİCRİ ERCİLİ'nin merkezi Bandırma olmak üzere; Mersin, İzmit, Çorlu, Yalova ve İstanbul'da ofis ve tesisleri bulunmaktadır. 600.000 ton kimyevi madde stoklama, gümrükleme kapasitesi olan şirketin, 300 adet ADR'li kara tankeri filosu ile yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine ürün ve hizmet sağlamaya devam etmektedir. HİCRİ ERCİLİ kendi araçlarının ihtiyacı ile müşteri talepleri doğrultusunda yüksek güvenilir seviyesine sahip Türkiye’de sülfürik asite uygun ADR’li kimyasal tanker üretimini sahip ilk firmadır. 

 

Kimyasal madde taşımacılığındaki başarılı deneyimini deniz taşımacılığına taşıyan HİCRİ ERCİLİ ilk kimyasal tankeri M/T "HİCRİ KAAN" ı satın alarak başlamış, daha sonra deneyimli uzman kadrosu ile tanker sayısını arttırmaya devam etmiştir. 2012'de M/T "AYŞENAZ", 2014'de M/T "BANDIRMA" ve 2017'de M/T "KAPIDAG"ı ve 2018'de M/T "WINTER SUN" ve 2020'de M/T "ERDEK" gemisini filosuna ekleyerek büyümeye devam etmiştir. Ayrıca Yalova Altınova'da 42.000 m²'de kurulu tesisi ile yeni gemi inşa, tadilat ve bakım onarım faaliyetlerin sürdürmektedir. 

 

HİCRİ ERCİLİ Alüminyum sülfat üretiminde Türkiye'nin en büyük kapasiteli tesisine sahiptir. HİCRİ ERCİLİ markası ile üretim yapan Bandırma, Çorlu, Mersin ve İzmit'te kurulu tesislerinde 600.000 ton/yıl kapasiteye ulaşmıştır. Katı alüminyum sülfat ürünü sıvı olarakta üretilmektedir. 2016 yılında NSF-ANSI 60/ABD standardı halk sağlığı ve güvenliği gerekliliklerini karşıladığı için belgelendirilmiş Türkiye'deki ilk kuruluştur. Bugün 6 kıtaya ihraç edilen alüminyum sülfat ürünü uluslararası pazarda tercih edilen marka olma yolundadır. HİCRİ ERCİLİ Türkiye'deki özel ve kamu kurum ve kuruluşlarının güvenilir ve yenilikçi tedarikçisi aynı zamanda iş ortağı olmaktadır. 

 

HİCRİ ERCİLİ gıda sektörünün soğuk ve donmuş depoculuk alanındaki işletmesi, HİCRİ ERCİLİ SOĞUK DEPOLAMA TESİSLERİ adı altında faaliyetlerine 1999 yılında başlamıştır. Donuk, soğuk ve standart depolama ile ürün şoklama prosesleri konusunda uzmanlaşmış kadrosu ile 100.000 m²'lik alandaki 60.000 m² depolama kapasitesiyle faaliyet göstermektedir. Tesisler ülkemizin gıda sektöründeki en değerli kurum ve kuruluşlarına donuk, soğuk ve standart depolama, ürün şoklama ve ikincil paketleme hizmetini vermektedir.